Yogansas Prova-på-vecka: 12-18 augusti 2019

Kom och prova på för 100 kr per klass hela veckan! Gäller Yoga, Dans, Pilates & Meditation

Varmt välkommen till vår buffé av dans och yoga

Boka samtliga pass redan nu på: yogansa.se/boka
Contact: *protected email*

Vi tror på att DU har precis allt du behöver inom dig. För att nå din fulla potential som människa, finns många olika verktyg.
Yoga, dans och meditation är några av dom!
Vi har samlat fantastiska lärare som håller 30 unika olika yogapass och 27 olika danspass per vecka.
Välkommen till vår buffé av yoga, dans, workshops, behandlingar och mycket mycket mer!

Samtliga pass bokar du på Yogansa.se/boka
Betala gärna i förväg genom bokningsystemet med kort eller Swish!

Se Schema för DANS längre ner.

≈≈≈S C H E M A Y O G A K L A S S E R≈≈≈

Måndag 12/8
11.30 Vinyasa Yoga – Avancerad nivå, Karin Olsson
17.15 Rocket Yoga – Avancerad nivå, Anders Asker
17.30 Introduction Yoga Course – Nina Elm
17.30 Chakra Meditation – Alla Nivåer, Julia Nilsson
18.45 Sound Yin – Alla Nivåer, Julia Nilsson
19.00 Kundalini Yoga – Nybörjare, Sarah Takayama

Tisdag 13/8
11.30 Yin Yoga – Alla Nivåer, Julia Nilsson
14.00 Senior Yoga – Nybörjare, Lisa Sjödin
16.30 Yoga för Unga 9-14 år, Karin Olsson
17.30 Yoga för Stelisar – Nybörjare, Karin Olsson
19.00 Ashtanga Flow – Nybörjare, Ruth Anna Eriksson
19.00 Yin Yoga – Nybörjare, Karin Olsson

Onsdag 14/8
07.15 Morning Flow – Madalina Vclt
17.10 Gravidyoga – Alla Nivåer, Lotta Gyllenram
17.15 Hatha Yoga – Nybörjare, Masoud Mojdani
18.30 Simran Meditation – Navid Zargham
18.45 Rocket Yoga – Avancerad Nivå, Anders Asker

Torsdag 15/8
07.15 Morning Flow – Camilla Leivo
11.30 Hatha Yoga – Sudheesh M Balakrishnan
17.15 Feminine Flow – Nasim Nadi
18.00 Inversion Vinyasa – Naofal Yoga
18:00 Introduction Yoga Course – Nina Elm
OBS: Prova på 22/8: 19.30 Gong Relax – Mattias Sundman

Fredag
11.30 Slowflow – Alla Nivåer, Ai Hiroshima Hjelm

Lördag
11.00 Vinyasa Flow – Sara Haylett-Utberg
12.30 Rocket Light – avancerad Nivå, Anders Asker
12.30 Acroyoga – Ted Lillstrumpa Sikstrom

Söndag
11.00 Vinyasa Flow – Alla Nivåer, Madalina Vclt
12.30 Familjeyoga – Alla Nivåer, Mimmi Hellsten

≈≈≈S C H E M A D A N S & P I L A T E S K L A S S E R≈≈≈

Måndag
17.15 Balett Fitness –Nybörjare, Rebecca Björling
18.15 Contemporary – Fortsättning, Rebecca Björling
19.15 Magdans – Pishi Mish Miishii
20.15 Afrobeat – Nybörjare, Jiman Jay Kestay

Tisdag
11.30 Yogansa Class – Alla Nivåer, Irini Dougias Andersson
17:15 Prenatal Pilates (Pregnancy Pilates) – Anna Kirs Pilates
17.30 Pilates – Alla Nivåer, Sara Galang Galan
18.20 Västafrikansk Dans – Fortsättning, Karin Ericson
19.20 Dancehall Queenstyle – Nybörjare, Stina Andersson
20.15 TWERK – Nybörjare, Stina Andersson

Onsdag
12.00 Pilates – Sara Galán
17.35 Street – Nybörjare, Yasmine Yayya Nordenskiöld
18.30 Hiphop – Fortsättning, Yayya Nordenskiöld
19.30 House – Fortsättning, Julia Almqvist
20.30 Voguing – New Way, Alla nivåer, Linnea Niyah

Torsdag
11.00 Mama & Baby Pilates – Anna Kirs Pilates
17.00 Body Control Pilates – Anna Kirs Pilates
17.15 Afrobeat – Nybörjare, Jiman kestay
18.15 Reggaeton – Nybörjare, Yunier Oviedo Robertson
18.30 Magdans – Nybörjare, Nasim Nadi
19.15 Afrohouse – Fortsättning, Nando Valoi

Fredag
11.30 Barre – Alla nivåer, Jessica Svensson
17.15 Afrobeat – Alla nivåer, Jiman Jay Kestay

Lördag
12.15 Street Jazz – Nybörjare, Nikos Arapis
13.15 Feminine Vibe – Fortsättning, Nikos Arapis
14.15 Dancehall – Nybörjare, Laity Njie
15.15 Afrobeat, Fortsättning, Laity Njie

Söndag
12.45 Balett – Nybörjare, Sara Sjöberg
14.00 Dancehall Queenstyle – Nybörjare, Stina Andersson
15.00 Dancehall Queenstyle – Fortsättning, Stina Andersson
16.30 TWERK – Fortsättning, Stina Andersson

Läs mer om våra klasser och lärare på www.yogansa.se

Facebooktwittergoogle_pluspinterestby feather